Pro odborníky
21. 11. 2016

Záznam z konference Lidská práva a medicína

V nedávné době proběhla konference Mezinárodního politologického ústavu IIPS na téma Lidská práva a medicína. Mezi hlavní témata patřily otázky ohledně lékařské etiky anebo lidská práva ve vztahu k lékařské péči a mezinárodním lidskoprávním závazkům. V článku naleznete odkaz na audiovizuální záznam konference a fotogalerii.

Konference proběhla dne 3/11/2016 na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzit a zúčastnil se jí i spolupracovník PZP ČR JUDr. Ondřej Dostál s příspěvkem na téma: „Listinné právo na přístup k bezplatné péči a vztah lékař-pacient v prostředí skrytých úhradových omezení“.

V odkazech uvedených níže je tedy záznam z konference rozdělený do dvou videozáznamů, v prvním jsou prezentujícími: Josef Kuře, Kateřina Šimáčková, Pavel Uhl, Tomáš Doležal a Ondřej Dostál. V druhém videozáznamu jsou prezentujícími: Miloš Mauer, Tomáš Němeček, Jan Kratochvíl a Helena Krejčíková.

Další zdroje

Platforma zdravotních pojištěnců

Platforma zdravotních pojištěnců
Platforma zdravotních pojištěnců ČR, z.ú. je nestátní, nezisková organizace zaměřená na ochranu zájmů pacientů a pojištěnců v českém zdravotnictví.